Autor Wątek: Pozycjonowanie  (Przeczytany 1060 razy)

OCampa

• Specjalista Sztabowy
  • *
    • www.ppoz.sklep.pl
Pozycjonowanie
« dnia: Czerwiec 14, 2014, 11:07:13 pm »
Wrzucę jakiś wątek ze spotkania, bo nudno na forum ;)

Musiałem opuścić spotkanie, więc odpowiem na pytanie, które Wookie postawił:
- Nie, nie warto przekazać tej pracy (pozycjonowania), właściwie budowania własnego zaplecza agencji reklamowej/pozycjonerskiej. Nie zrobią tego lepiej, tylko dlatego, że się na tym lepiej znają.

Właściwie to chyba bardzo prosto zweryfikować umiejętności firmy/osoby w tej branży. Na jednym z wcześniejszych spotkań powiedziałeś, że kto jest poza pierwszą strona google, to nie istnieje w internecie. Zgadzam się z tym stwierdzeniem. A więc na 95% interesujących mnie fraz jestem na pierwszej stronie, na wybrane frazy, czyli właściwie na produkty, które promuję jestem w TOP3, na główne frazy niestety jestem na top 7-8. A wszystko to po dopiero kilkumiesięcznym linkbuildingu i innym formom promowania strony :)
Ty mówiłeś na wcześniejszym spotkaniu, że zajmujesz się pozycjonowaniem od 4 lat. Możesz pochwalić się czym konkretnie. Bardzo chętnie wchłonę merytoryczne rady pozycjonerskie, zważywszy ,że na rynku jest mało publikacji, a ostatnio wartościowych to chyba nie ma żadnych.
Zachęcam do rozmowy również inne osoby, które nie brały co prawda udziału, a może mogą coś wnieść ciekawego do dyskusji. Pamiętajcie - forum żyje postami jego członków 8)

Wookie

• Starszy Specjalista Sztabowy
  • *
  • Live Long And Prosper
Odp: Pozycjonowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2014, 09:46:54 am »
ok:)
Nie zajmuje się pozycjonowaniem, jestem programistą webowym, od 6 lat. Słuchamy ze zrozumieniem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2014, 09:51:26 am wysłana przez Wookie »
Ugryzienie łosia może być niebezpieczne!!

OCampa

• Specjalista Sztabowy
  • *
    • www.ppoz.sklep.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2014, 02:37:35 pm »
No, czekamy :)
Na forum jest większe grono osób, może ktoś ma jakieś własne doświadczenie, o którym by chciał się podzielić

OCampa

• Specjalista Sztabowy
  • *
    • www.ppoz.sklep.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2014, 01:50:30 pm »
Dzisiaj, jak prawie każdego dni wpadła mi do skrzynki oferta pozycjonowania. No więc podusze tę firmę, która akurat spamuje mi propozycją pozycjonowania mojej strony.
generalnie to co zrobiłe sam, liczą sobie tak:

Pierwsza strona właściwie mnie nie interesuje, mam większe wymagania, ale liczmy: 20 fraz po mniej więcej 4 zł, bo uznajmy, że moje frazy nie są bardzo trudne (typu kredyt bankowy), więc wychodzi 80 zł dziennie x 30 dni, 2400 zł.
A co jeśli interesuje mnie pozycjonowanie np. 100 głównych produktów z całej oferty ponad 1500 przedmiotów.
Teraz trochę pocisnę, żeby się dowiedzieć, jak oni zamierzają to zrobić. Wnioski później :)

OCampa

• Specjalista Sztabowy
  • *
    • www.ppoz.sklep.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:42:18 am »
Ja to już nie wiem, czy ktoś mnie polecał jakimś firmom, czy co?
od wczoraj mam już 3 oferty, teraz przed chwilą telefon, nawet oferta z Ukrainy...
No to już przechodzi ludzkie pojęcie >:(

Firma o której pisałem, odpowiedziała:

Dodatkowo odpowiadam na Pana pytania:
Jesteśmy poważną firmą, działamy w tej branży 10 lat i nigdy nie zdarzyło się aby
jakaś strona została zabanowana. Uczestniczymy w szkoleniach i seminariach
organizowanych przez Google i stosujemy tylko zasady polecane i preferowane
przez Google.  Pozycjonowanie strony nie trwa kilka czy kilkanaście dni, czasami
na efekty trzeba oczekiwać kilka miesięcy zanim strona się umocni i ustabilizuje
na wysokich miejscach.

Czyli żadnych informacji (inne firmy nawet ogólnie informują potencjalnych Klientów). Czy ktoś po takich 'referencjach'  oddałby własną stronę w łapska firm reklamowych/interaktywnych i jak je tam zwał??? Chyba tylko ekstremalny ryzykant.
Pomijam fakt, że chcą kasę za coś co już jest wypozycjonowane....