Autor Wątek: Zamówienia na rzeczy w USA  (Przeczytany 905 razy)

raider71

• Technik I klasy
  • *
Zamówienia na rzeczy w USA
« dnia: Sierpień 23, 2011, 01:07:44 am »
Już został tylko 1 miesiąc mojego pobytu poza USA (przynajmniej aktualnego), więc jak dokładnie sprawa wygląda:

1. Wysyłka
Warto najpierw sprawdzić ceny w sklepie z jakiego przedmiot miałby być zamiawiany. Dla przykładu:
8-5/8" x 5-3/8" x 1-5/8" paczka w USPS to koszt $13.95
Większa od $43 w górę
Wysyłka z Amazon.com: $4 za wysyłkę + $4 za przedmiot
Więc w tym wypadku lepiej zostać przy wysyłce bezpośrednio u sprzedawcy (+ wysyłka do USA często też kosztuje, akurat nie za większość rzeczy z amazona, ale w innych wypadkach może już tak być)

2. Rozmiar
Bardzo drobne rzeczy (pojedyncze karty, boostery, jedną książkę) mogę wcisnąć do bagażu. Jakąś drobną elektronikę do podręcznego (choć tego drugiego wolałbym uniknąć).
Część rzeczy będę wysyłał prawdopodobnie pocztą więc tam też MOŻE uda się coś wcisnąć.

3. Płatność i sposób składania zamówienia
Preferowany sposób: najbardziej by mi odpowiadało jakby ktoś po prostu zamówił na mój adres i dał mi znać, że jakaś paczka przyjdzie i co mam z nią zrobić. Wysyłką do Polski już się zajmę, ale aktualnie pracuję też w weekendy więc nie mam tak dużo czasu (i po prostu wygodniej też z płaceniem bo nie trzeba się będzie później bawić w przeliczanie waluty).
Mój adres to:
Lukasz Krakowiak
317 112th Ave NE Apt 915
Bellevue, WA 98004

Akceptowalna: Jeżeli to naprawdę konieczne mogę zająć się zamówieniem (czyli zamówić, zapłacić, odebrać, przesłać itp. a później wyciągnąć rękę po zwrot kasy ;) ) ale naprawdę wolałbym tego nie robić...

4. Cło, vaty i te sprawy
Nie mam pojęcia, nie mnie proszę pytać ;)
Warto też pamiętać, że w stanie Washington jest 9.5% bodajże sales taxu co oznacza że często do ceny która jest podana będzie doliczony ten podatek. Niestety nie mieszkam w stanie Oregon :( gdzie ten podatek jest 0%.

5. Aktualne zamówienia:
@OCampa - jeżeli byłoby możliwe szczególnei tutaj bym preferował 1-szy rodzaj zamówienia, skontaktuj się ze mną najlepiej ponownie i się jakoś dogadamy
@MAVIS - nie mam konta na eBayu i mogę założyć, ale jeżeli nie masz nic przeciwko pierwszemu sposobowi zamówienia to byłbym wdzięczny
@Tinu - w tym wypadku pierwszy sposób nie wchodzi w grę więc zrobię to osobiście

6. Na zakończenie
Dlaczego sposób nr 1? Bo gwarantuje, że nie zapomnę, będę miał czas, itp. W takim wypadku jest to dla mnie tylko odebranie paczki i nadanie jej do Polski (co mogę po prostu zrobić hurtem). Plus zostaje jeszcze pytanie czy odpowiada wam łączenie paczek (żeby było taniej)
I  jeżeli okaże się że po opłaceniu transportu roweru do Polski i wysłaniu moich rzeczy zostanie trochę z tego co mi zapewnia MS na relocation to mogą być zwroty za koszta wysyłki ;)
W razie pytań czekam na maile lub odpowiedzi w wątku.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 1970, 01:00:00 am wysłana przez Guest »
"...You can just turn into a couch!" - Quark